Agregaty prądotwórcze


Wynajem Agregatów Prądotwórczych w Renta

Wynajem agregatu prądotwórczego sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie można dopuścić nawet do krótkotrwałej przerwy w zasilaniu. W tej kategorii zagościły agregaty prądotwórcze o różnych parametrach, aby móc je indywidualnie dopasować do potrzeb klientów i miejsc, w których mają być użytkowane.

Wynajem agregatu prądotwórczego to korzystne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nawet krótkotrwała awaria sieci energetycznej może mieć poważne konsekwencje dla jej użytkowników. Generatory prądu są również przydatne w domach jednorodzinnych i domkach letniskowych. Nie obchodzą się bez nich ekipy budowlane, bo dzięki nim mogą zachować płynność wykonywanych prac, do których wymagane jest zastosowanie maszyn i elektronarzędzi zasilanych energią elektryczną.

Na co zwracać uwagę wybierając agregat prądotwórczy na wynajem?

Wybierając agregat prądotwórczy na wynajem należy zwracać uwagę na wspomnianą klasę i jego moc. Parametry, które muszą być dostosowane do zapotrzebowania zasilanych odbiorników. Zarówno właściwy wybór, jak i odpowiednia eksploatacja wypożyczanego agregatu prądotwórczego, wpływają na nieprzerwaną, prawidłową i bezpieczną pracę.

Agregat prądotwórczy na wynajem – charakterystyka

Wynajmowane agregaty prądotwórcze to bliżej nam znane generatory prądu. Urządzenia te mogą zastąpić tradycyjne źródła zasilania w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wykorzystywane są tymczasowo, ale i na stałe – jako główne źródło zasilania, w przypadku rezygnacji z sieci elektroenergetycznej.

Urządzenia te mogą się różnić zakresem mocy znamionowych, rodzajem silnika napędowego, rodzajem prądnic czy też czasem rozruchu. Spośród dostępnych na rynku urządzeń największą trwałością i najlepszą jakością wyróżniają się agregaty chłodzone cieczą, o znamionowej prędkości obrotowej wynoszącej 1500 obr./min, z silnikami diesla.

Rozglądając się za agregatem prądotwórczym do wypożyczenia, zwraca się również uwagę na klasę wykonania, która informuje o napięciu wytwarzanym przez dany agregat. To ważne, ponieważ ma znaczenie w przypadku doboru urządzenia do grupy odbiorników, która ma być zasilana danym agregatem.

Wyróżnia się klasy wypożyczanych agregatów prądotwórczych:

  1. G1 – to np. oświetlenie i ogrzewanie elektryczne, czyli odbiorniki, które do zasilania wymagają jedynie podstawowych parametrów w zakresie częstotliwości i napięcia;
  2. G2 – np. oświetlenie, dźwigi, wentylatory czy pompy. Odbiorniki w tej klasie potrzebują energii elektrycznej o jakości podobnej do tej, której wymagają publiczne sieci elektroenergetyczne;
  3. G3 – np. systemy telekomunikacyjne czy zasilacze awaryjne UPS – odbiorniki o większych wymaganiach jakościowych;
  4. G4 – największe wymagania odbiorników.

Warto wiedzieć, że do zasilania urządzeń elektronicznych zaleca się użytkowanie generatorów prądu o klasie nie niższej niż G2.

Wypożyczalnia agregatów Renta – Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty

Nasza wypożyczalnia agregatów oraz innego rodzaju sprzętów budowlanych i specjalistycznych urządzeń, oferuje swoim klientom sprzęty pochodzące od renomowanych producentów. Stawiając na wynajem zamiast kupna można sporo zaoszczędzić, ale nie tracąc na trwałości i funkcjonalności wybieranych urządzeń.

Wynajem agregatów pochodzących z naszej oferty, to gwarancja korzystania z urządzeń nowej generacji, które cechują się solidnością wykonania, odpornością na czynniki zewnętrzne. Nie brakuje im również poręczności oraz niezawodności w działaniu.

Gwarantujemy kompleksowe usługi i profesjonalne oraz indywidualne podejście. Doświadczenie, które posiadamy, a także szeroka oferta urządzeń na wynajem, przekładają się każdorazowo na  satysfakcję dotychczasowych klientów z dostarczanych usług wynajmu.

;